Sunday, 19 May 2024 | 10:42
новини днес: 0 | общо: 6085 | източници: 91
спорт
sport1.bg - 18 January 2018, 09:30 (преди 2313 дни 3 часа и 11 минути) спорт
Лудогорец тръгна към Милан с 2:0 Кешерю и шедьовър на Натанаел донесоха успеха над Ботошани, пише на първа страница вестник "Меридиан мач". Лудогорец започна подготовката си за битките с Милан от 1/16-финалите на Лига Европа с успех 2:0 над Ботошани. Срещата с 5-ия в Румъния се игра в Белек и бе първа контрола за „орлите" за 2018 г. Треньорът Димитър Димитров пусна като титуляр най-талантливия футболист в школата - Светослав Ковачев. Той бе пуснат като дясно крило. Иначе впечатление направи и фактът, че от първата минута започна бразилският централен бранител Рафаел Форстър. Лудогорец започна много силно срещата и още в 5-ата минута поведоха в резултата. Ковачев се измъкна от защитата, стреля отблизо, вратарят на румънците Кобря изби, но право в краката на Кешерю, който не сбърка - 1:0 за шампионите. След това пък българите сбъркаха при изнасянето на топката и Читошка можеше да изравни, но Ренан изби. Последваха нови силни минути за шампионите. С пропуски обаче се отчетоха Кешерю и Вандерсон. Бразилецът пък осуети отлична атака в средата на първата част. В 41-вата минута Марселиньо можеше да отбележи, но силният му изстрел с десния крак срещна гредата. В края на първата част Бурча надскочи всички в наказателното поле на Лудогорец и би с глава, но неточно. През втората част Димитър Димитров заложи на изцяло нови 11 футболисти. Впечатление направи това, че за пръв път за мъжкия тим на „орлите", макар и в неофициален мач, участие записа юношата Доминик Янков. Ботошани можеше да изравни в 69-ата минута. Тогава след добро центриране отдясно, с глава би резервата Родригес, но топката мина на сантиметри от горната греда. Малко след това пък Роман стреля от фаул, ударът му придоби странна траектория и по чудо кълбото не се озова в мрежата на Хорхе Броун. След това той отнощата втори жълт картон получи Лукас Саша. Двата щаба обаче се бяха разбрали при червен картон, в игра да влезе друг футболист и така на терена отново се появи Александър Василев. В 90-ата минута Натанаел оформи крайния резултат. Той нахлу отляво, нагласи топката на десния си крак и с много красив шут направи 2:0. Срещата бе изгледана на живо от селекционера на Румъния Козмин Контра. Бившият футболист на Милан и Атлетико Мадрид посети и някои от тренировките на „орлите" в Турция. Той навярно е бил доволен от показаното Кешерю, който вкара гол, както и от стабилния в отбрана Моци. Левски яде здрав бой в Малта Левски започна много притеснително контролите си в Малта, като загуби от местния шампион с 0:3. Въпреки че това е само проверка, а и за „сините" не играха най-добрите им футболисти, резултатът все пак стряска. Отборът на Делио Роси направи много непредизвикани грешки в играта си, като единственото утешение е, че има достатъчно време те да бъдат коригирани. Делио Роси заложи на доста необичаен състав, което бе продиктувано и от отсъствието на някои основни футболисти. Заради леки контузии преди срещата отпаднаха звездите Габриел Обертан и Жорди Гомес, както и десният бек Милош Цветкович. Със заболяване пък се оказа новото попълнение Аймен Бела-ид, който също остана извън състава. Исландският национал Холмар Ейолф-сон също изгледа мача от трибуните, тъй като пристигна късно в лагера на тима след ангажимент с националният си отбор. Италианският треньор заложи за първи път на тактическа схема 4-3-3, като на върха на атаката бе последното попълнение Станислав Костов, а по крилата му помагаха Жуниор Мапуку и Жерсон Кабрал. В защита пък редом до звездата Давид Яблонски мача започна 16-годишният Томислав Папазов, който за първи път попадна сред мъжете за зимната подготовка на „сините". Именно младият Папазов сбърка при изнасянето на топката още в самото начало на мача, а грешката му бе наказана от Файла, който откри резултата за домакините. „Сините" реагираха и бяха близо до изравняване в деветата минута, но ударът на Кабрал мина на сантиметри от дясния страничен стълб. В 21-вата минута Кристенсен от Хибърниънс стреля опасно от пряк свободен удар, а топката профуча опасно над напречната греда. Нелуц Рошу направи най-сериозния пропуск за Левски преди почивката. Кабрал проби отдясно и поднесе топката на румънеца, който стреля непохватно над гредата. В 39-ата минута малтийците бяха близо до удвояване на резултата. Тогава след нова грешка на защитата Де Габриеле прехвърли вратаря Митрев, но Яблонски притича и изчисти топката пред голлинията. До почивката Иван Горанов направи сериозен пропуск за Левски, а в ответната атака Морейра вкара с глава за 2:0 за Хибърниънс, възползвайки се от центриране на Дабоне. През втората част бяха направени няколко промени, като в игра за българския тим се появиха Николай Кръстев, Антони Белмон, Илия Юруков, Антонио Вутов и Серджиу Буш. Левски започна по-добре, най-вече заради активните действията на резервите Буш и Вутов в атака. Вместо да намалят резултата обаче „сините" инкасираха нов гол. В 69-ата минута Николай Кръстев отрази удар на играч на домакините, но при добавката резервата Мбонг не сгреши -3:0. В края на мача на местата на Вутов и Кабрал се появиха още двама голобради юноши -Мартин Б. Петков и Mapтин Д. Петков. Укра готов да взима 5 пъти по- малко, за да подпише Португалското крило Андре Филипе Алвеш Монтейро, или по-накратко Укра, е готов да направи голям компромис, само и само да подпише договор с ЦСКА-София Очаква се той да взима 5 по-малко пъти на „Армията", отколкото е получавал в последния си отбор -арабския Ал Фатех. Укра не е играл от април миналата година, когато къса връзки на коляното. Сега „червените" правят реверанс, като му дават шанс да тренира с тях, а след направените множество прегледи ще са установи и какво точно е моментното му състояние и дали изобщо 29-годишният играч ще стигне до договор с ЦСКА-София. Визитката на футболиста, който вчера тренираше на пълни обороти в Сандански, е солидна. Той има 8 мача за Порто, с които печели титлата, Купата, Суперкупата и Лига Европа през сезон 2010/11 г. За разлика от своите съотборници Фалкао, Хълк, Жоао Моитуньо и Хамес Родригес, кариерата му не се развива по най-добрия начин и той е пращан под наем във Варзим, Олянензе, Брага и Рио Аве. Важно е да се отбележи, че Укра има един мач за Португалия. Става дума за загуба от Кабо Верде с 0:2 в контрола, играна през 2015 г. Левски стана за резил в Малта Сините паднаха 0:3 от Хибърниънс, Букарев харесал трима и им предложил договори, пише на първа страница вестник "Тема спорт". Левски стана за резил в първата си контрола от подготовката в Малта. Сините записаха срамна загуба с 0:3 от петия в класирането на местното първенство Хибърниънс. Мачът не бе заложен за предаване от клубната телевизия. Оказа се, че имало защо. Домакините поведоха още в третата минута с гол след бомбен удар от двайсетина метра на файла. В последната минута на първото полувреме Жоао Морейра с глава вкара второ попадение за Хибърниънс. В култовата 69-а минута Мбонг се разписа за трети път във вратата на сините. В същото време спортният шеф в Левски Асен Букарев заяви, че до няколко дни тимът ще има още нови попълнения след Аймен Белаид и Станислав Костов. "Предложили сме конкретни оферти на трима набелязани играчи. Чакаме отговор до ден-два. Надявам се всичко да завърши добре за Левски", каза Букарев, който призна, че клубът вече е изпуснал няколко играчи, към които е имал интерес. Каранга събра погледите в Сандански Звездата на ЦСКА Фернандо Каранга направи вчера първите си тренировки за годината. Бразилецът взе участие и в двете занимания на армейците - сутрешното, в което се наблегна на физическите натоварвания, и следобедното, което бе с топка и с тактическа насоченост. Каранга бе подгонен здраво в предиобедната тренировка от кондиционния наставник Томас Нойберт. За нападателя е изготвена специална програма, по която трябва да навакса голямото си закъснение за старта на подготовката. Каранга събра погледите в Сандански, като феновете на ЦСКА, които гледаха двете тренировки, го атакуваха за автографи и снимки след всяка една от тях. Въпреки дългото отсъствие, което породи редица спекулации за бъдещето му, бразилецът се радваше на голям интерес от страна на феновете. Каранга започна занимания 9 дни след съотборниците си. Три от тях той е пропуснал "на своя отговорност" по думите на самия футболист. От "Армията" обявиха, че заради това Каранга ще си понесе "съответните санкции". Бразилецът кацна в София в 14:00 часа във вторник, след това проведе среща с ръководството на клуба и пристигна в Сандански около 19:00. Голмайсторът на ЦСКА и Първа лига ще се готви предимно индивидуално до заминаването за Испания, като няма да взима участие във всяка колективна тренировка. Днес е почивен ден за отбора, но не и за бразилеца. ЦСКА ще остане в Сандански до събота, като в последния ден от лагера играе контрола с местния Вихрен от 13:00 часа на Градския стадион. Двубоят се очаква с голям интерес в региона. Жеферсон се прибра в Бразилия Новото попълнение на ЦСКА Жеферсон се прибра в Бразилия. Левият бек напусна лагера на армейците в Сандански във вторник вечерта, след като е разбрал за смъртта на баба си. "Защитникът Жеферсон напусна лагера на ЦСКА в Сандански. Причината е скръбна вест в семейството на бразилеца, заради която той беше освободен от старши треньора Стамен Белчев и отпътува за родината си", съобщиха от "Армията", като уточниха, че ще се върне при първа възможност. Най-вероятно Жеферсон ще се присъедини към ЦСКА директно за лагера в Испания, който стартира на 23 януари. Така той ще пропусне поне две от контролите - тази с Вихрен, както и първата в Марбея. Бранителят ще трябва да наваксва с физическата подготовка по подобие на сънародника си Каранга, който в момента се готви допълнително. Жеферсон стартира тренировки наравно с отбора - от 8 януари, и първоначалните впечатления от него бяха доста добри. Бразилецът е показал солидна физическа форма, отличил се е и със своята бързина. 23-годишният бранител обаче ще изостане от съотборниците си, докато се завърне в ЦСКА. За да подпише с армейците, той разтрогна с Интернасионал. Южноамериканският клуб обаче запази 25% от бъдеща продажба на Жеферсон. Договорът на играча с ЦСКА според медиите в родината му е за срок от 2 години. Предаде "Фокус"